آرامش و خودتنظیمی برای افراد مبتلا به ADHD

آرامش و خودتنظیمی می تواند برای افراد مبتلا به ADHD یک چالش باشد. پتو شادیلون رنگی آنها اغلب با مدیریت احساسات و رفتار خود دست و پنجه نرم می کنند. برای برخی، پتوهای وزن دار می توانند کمک کننده باشند.

پتوهای وزن دار برای کاهش استرس با ایجاد فشار بر بدن طراحی شده اند. پتو شادیلون رنگی این فشار می تواند ترشح ماده شیمیایی به نام سروتونین را در مغز افزایش دهد که باعث ایجاد حس آرامش می شود.

این پتوها با مهره های شیشه ای یا گلوله های پلاستیکی پر می شوند و در وزن ها و اندازه های مختلف هستند. برخی نیز دارای لایه های پارچه اضافی برای افزایش سنگینی خود هستند. انواع زیادی وجود دارد، از جمله مواردی که برای کودکان استفاده می شود. پتو مسافرتی پلیسه (اما از آنها برای نوزادان و کودکان نوپا استفاده نکنید.)

پتوهای وزن دار جدید نیستند. کاردرمانگران (OTs) مدت‌هاست که از آنها برای کمک به مسائل حسی و اضطراب استفاده می‌کنند. پتو گلبافت دونفره این پتوها به روشی مشابه تکنیک OT به نام درمان فشار عمیق لمسی (DPT) عمل می کنند.

استفاده از پتوی وزنی تنها یکی از راه هایی است که افراد مبتلا به ADHD می توانند خود را تنظیم کنند و احساس آرامش بیشتری داشته باشند. ورزش، تمرکز حواس و تنفس عمیق نیز می تواند آرامش بخش باشد.

  • منابع:
    1. Weighted blankets and ADHD
  • تبلیغات: 
  1. مصرف گوشت و ماهی دریافت ماده مغذی ضروری
  2. چند فوت و فن ساده برای شاد بودن
  3. 2 قدم تا رسیدن به سرمایه بالای 2 میلیارد فاصله دارید
  4. اسکندر از حصیر در ویرانی تخت جمشید استفاده نمود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.