تولید و توزیع قطعات نرده آلومینیوم

قطعات نرده آلومینیوم در ایران توسط چه شرکت هایی تولید و توزیع می شوند؟ آیا می توان این نرده ها را با دیگر جنس های نرده ترکیب کرد تا مدلی زیبا به ویژه برای راه پله ارائه شود؟
جهت نصب و کارگذاری نرده های آلومینیوم قطعه های زیادی وجود دارند که حضور آن ها در کنار نرده ها و جهت تکمیل کار نصب و بهره برداری از نرده های آلومینیوم ضروری است.
در گذشته نرده های چوبی، یکه تاز عرصه استفاده از نرده های راه پله ها، پاگردهای راه پله ها، ایوان ها، تراس ها، پارک ها و … بوده اند. با پیشرفت فناوری، حضور کارخانه های ذوب آهن در کشور و تسهیل تولید نرده های فلزی، به کارگیری نرده های آهنی رواج یافت که موثرتر و کارآمدتر از نرده های چوبی بوده و خط تولید آن ها، نرده های فراوانی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می داد که این نوع و جنس از نرده ها را تبدیل به برنده عرصه رقابت بین نرده های چوبی دست ساز اما با حجم و تعداد کم، و نرده های آهنی با تولید در مقیاس صنعتی می ساخت.
اما نرده های آهنی نیز معایب خود را داشتند، اینکه زود زنگ می زدند و وزن آن ها سنگین تر بود.
نرده های آلومینیومی با استحکام بسیار بالا، زیباتر از نرده های آهنی بوده و بسیاری از معایب نرده های آهنی را ندارند.

تولید نرده آلومینیومی

امروزه در بسیای از کارخانجات و شرکت های تولیدی مانند سپکو انواع قطعات و یراق آلات نرده آلومینیوم تولید و به بازار عرضه می شوند، از ویژگی های انواع نرده آلومینیوم و قطعات آنها نصب در هر نوع شرایط آب و هوایی بدون کوچکترین پوسیدگی و خراب شدگی می باشند.
تولید کنندگان قطعات را بر اساس نوع کارکردشان در اندازه های مختلف تولید می کنند، به عنوان مثال برای نرده راه پله هندریل یا لوله آلومینیوم را با ضخامت و عرض مناسب باید تولید کرد و بکار برد. البته یکی دیگر از عوامل مهم در نرده های آلومینیوم نحوه نصب قطعات در کنار یکدیگر می باشد که اگر یک فرد متخصص آن را انجام ندهد، کل پروژه نصب با مشکل روبرو خواهد شد.

ترکیب نرده آلومینیوم با دیگر قطعات

یکی از بزرگترین و بارزترین ویژگی های نرده آلومینیوم ترکیب و بکارگیری آنها با قطعاتی از جنس چوب، شیشه و حتی آهن می باشد. قطعات نرده آلومینیوم به علت ویژگی قابل انعطاف بودن به راحتی بر روی چوب نصب می شوند یا می توان شیشه های چند جداره را به ویژه برای مکان هایی مانند بالکن و تراس در ترکیب آنها بکار برد.
حتی می توان انواع گل نرده فرفورژه را بر روی نرده های آلومینیومی نصب کرد تا زیبایی کار دو چندان شود. نکته مهم دیگر نحوه توزیع نرده آلومینیوم در شهرهای مختلف می باشد که خوشبختانه شرکت های تولید کننده در شهرهای مختلف دارای نمایندگی توزیع و فروش می باشند و خریداران به راحتی می توانند با ارتباط گرفتن با آنها بهترین و جدیدترین قطعات و لوازه نرده آلومینیوم را تهیه نمایند.
منبع: آهن و آلومینویم

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.