جیوه سبب طلاق یک زوج شد

جیوه سیاه یکی از عناصر مهم موجود در طبیعت است. جیوه به طور طبیعی در زغال سنگ و سایر سوخت های فسیلی وجود دارد. وقتی اینها را می سوزانیم تا انرژی تولید کنیم، جیوه وارد جو می شود. از طریق بارندگی یا گرد و غبار باز می گردد و در خاک یا آب رسوب می کند.

میکروارگانیسم های موجود در آب می توانند جیوه را به متیل جیوه تبدیل کنند و این می تواند از طریق تجمع زیستی در ماهی ها و صدف ها ایجاد شود. با این حال، برای اکثر مردم، مزایای خوردن ماهی بیشتر از خطر آسیب متیل جیوه است. در قدیم قیمت جیوه در تلویزیون قدیمی همانند اکنون دستخوش تغییرات چشم گیر نمیشد.

قیمت جیوه قرمز 20 در 20 امروزه بدلیل استفاده های گوناگون افراد تغییر چندانی نکرده. از سوی دیگر، این یک دلیل دیگر برای ترویج استفاده از منابع انرژی پاک است. به دلیل سمی بودن، دیگر از جیوه در اقلام مصرفی مانند دماسنج استفاده نمی کنیم. فناوری جدید همچنین جایگزین جیوه در انواع دیگر وسایل الکتریکی و پزشکی شده است.

جیوه هنوز برای استخراج طلا از سنگ ها در عملیات های کوچک استفاده می شود. هنگامی که این دو عنصر با هم تماس پیدا می کنند، طلا در جیوه حل می شود. این روش در نیوزلند در دهه 1890، زمانی که سیانید مؤثرتر بود، مورد استفاده قرار گرفت. به دلیل استقبال بی نظیر کارخانه جات از جیوه، قیمت جیوه 100 گرمی در کشور تنها مقدار کمی افزایش یافته است.

عطارد هنوز در تحقیقات علمی، از جمله تلسکوپ‌های آینه‌ای مایع، و ساعت اتمی عمیق فضایی که برای کاوشگرهای فضایی طراحی شده است، استفاده می‌شود.

  • منابع:
  1. Mercury
  • تبلیغات:
  1. قیمت یک کفش باعث ایست قلبی مردی شد!
  2. پیدا شدن کفش مربوط به دوران روم باستان!
  3. تصاویر اولین پنجره های در طول تاریخ
  4. مردی که خانم ها را با دعوت به قهوه گول می زند و می کشد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.