حبوبات سرشار از غلات می باشند.

برخلاف مصرف پروتئین و EAA، دریافت اکثر ریز مغذی‌ها به طور کلی در هر چهار گروه هدف ما از جمله کلسیم، فولات، آهن (به استثنای کودکانی که از شیر مادر تغذیه نمی‌کنند)، نیاسین و روی، مواد مغذی نسبی کم بود. گرفتن نفخ حبوبات سبب جذب مواد مغذی بر بدن می شود.

حبوبات سرشار از غلات و به طور کلی در رژیم غذایی IYC در کشورهای در حال توسعه کمبود دارند. این یافته‌ها نیاز به بهبود شیوه‌های تغذیه تکمیلی را تأیید می‌کنند که برای آن افزایش مصرف حبوبات ممکن است یک استراتژی مؤثر باشد. ظروف آرکوپال میوه خوری از قیمت مناسب تری در بازار برخوردار می باشد.

تغذیه با شیر مادر بیشترین سهم را در دریافت تمام مواد مغذی کودکان زیر 12 ماه داشته است اما پس از شش ماه شیر مادر به تنهایی دیگر برای پوشش نیازهای غذایی آنها کافی نیست. مبل کرم قهوه ای طوری طراحی شده تا هر شخص بسته به قدی که دارد بتواند راحت بر روی آن بنشیند.

با توجه به ظرفیت محدود آنها برای هضم غذاهای کمکی، غذاهای غنی از مواد مغذی اضافی برای پوشش تمام نیازهای ریز مغذی مورد نیاز است، اما این موارد اغلب وجود ندارد.

این مورد به ویژه در کشورهای در حال توسعه، همانطور که در مطالعه ما یافت شد، به دو دلیل اصلی مشاهده شد. اول، در دسترس بودن و مقرون به صرفه بودن غذاهای غنی از مواد مغذی محدود است. طبع لوبیا چیتی در اکثر خانه ها با روش سنتی شکل میگیرد.

دوم، باورها و اعمال فرهنگی، ارائه غذاهای غنی از مواد مغذی را برای کوچکترین کودکان، همچنین در مورد حبوبات غلاتمحدود می کند.

  • منابع:
  1. Current and potential role of grain legumes on protein and micronutrient adequacy of the diet of rural Ghanaian infants and young children: using linear programming
  • تبلیغات:
  1. بهترین مسواک ارزان در ایران
  2. سرامیکی که گفته می شود با ارواح در ارتباط است
  3. گیاه سبزیجات و علوفه ای از خانواده خردل
  4. غذاهای کنسروی مقرون به صرفه تر از سبزیجات

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.