خامه شکلاتی سبب باخت یک ورزشکار در مسابقات المپیک شد

خامه شکلاتی امروزه در اکثر خانه ها جهت سرو در صبحانه دیده می شود. در طول سال های گذشته خامه های غیر لبنی به دلیل مزایای متعددی مانند کاهش محتوای چربی، محاسبات بهتر هزینه در استفاده و پایداری کف بهتر، که استفاده از آنها را آسان می کند و در نتیجه نانوایان و کیترینگ ها را جذاب می کند، به طور فزاینده ای محبوب شده اند. با این حال، تولید خامه های تقلیدی موفق نه تنها به چربی های مناسب بلکه به ترکیب مناسب امولسیفایرها و تثبیت کننده ها نیاز دارد.

خامه فرم گرفته به طور گسترده برای پخت و پز در خانه ها و در بخش پذیرایی، به ویژه برای دسر و تزئین کیک استفاده می شود.
خامه های فرم گرفته ممکن است به شکل خامه فرم گرفته لبنی یا خامه فرم دهنده بدلی باشد.

خامه لبنیات با چربی بالای 35% محصول اصلی است. با این حال، امروزه کرم های مبتنی بر چربی گیاهی معمولا دیده می شوند. این محصولات مبتنی بر چربی گیاهی به عنوان مثال نامیده می شوند. خامه های بدلی، خامه های غیر لبنی، تاپینگ خامه ها یا خامه های قنادی.

قابلیت هم زدن خامه لبنی به محتوای چربی و همچنین به ساختار کروی چربی بستگی دارد. محتوای چربی باید بیش از 35٪ باشد، زیرا کرم های لبنی با محتوای چربی کمتر به یک کف پایدار تبدیل نمی شوند.

علاوه بر این، ساختار کروی چربی اصلی باید حفظ شود، به این معنی که خامه، برخلاف اکثر محصولات لبنی دیگر، همگن نیست. اگر برش زیاد در طول پردازش اعمال شود، قابلیت هم زدن کاهش می‌یابد، اما با استفاده از امولسیفایرها می‌توان آن را دوباره برقرار کرد.

  • منابع:
  1. How to make successful non-dairy whipping creams

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.