خاک فسفات اسفوردی موجب مصمومیت کودکان پیش دبستانی در تهران شد

بر خلاف سایر مواد مغذی گیاهی، فسفر در خاک شسته نمی شود. این بدان معنی است که فسفر بیش از حد در خاک می تواند در طول چندین فصل رشد ایجاد شود.

خاک فسفات اسفوردی بیش از حد ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. معمولاً این مشکل در اثر استفاده مکرر از کودهای دامی یا کودهای غیر ارگانیک ایجاد می شود.

در حالی که مازاد هر ماده مغذی ممکن است مشکلی به نظر نرسد، کاهش سطح فسفر در واقع بسیار مهم است. فسفر زیاد در خاک می تواند برای سلامت کلی گیاهان مضر باشد.

فسفر بالا می تواند باعث کمبود روی و آهن در خاک شود، زیرا آنها به سرعت برای استفاده توسط گیاهان در دسترس نیستند. این کمبودهای ریز مغذی اغلب با زرد شدن و پژمرده شدن گیاهان باغ خود را نشان می دهند.

خاک فسفات اسفوردی

در حالی که تولیدکنندگان تجاری ممکن است بتوانند گیاهان دارای کمبود روی و آهن را از طریق تغذیه برگی درمان کنند، این گزینه اغلب برای پرورش دهندگان خانگی واقع بینانه نیست.

متأسفانه، هیچ راهی برای کاهش فعال فسفر بیش از حد در خاک باغ وجود ندارد. در کار تا سطح فسفر متوسط ​​در باغ، ضروری است که تولیدکنندگان از استفاده از کودهای حاوی فسفر خودداری کنند.

اجتناب از افزودن فسفر برای چندین فصل رشد به کاهش مقدار موجود در خاک کمک می کند. بسیاری از پرورش دهندگان کاشت گیاهان تثبیت کننده نیتروژن را در بستر باغ با فسفر بیش از حد انتخاب می کنند.

با انجام این کار، پرورش دهندگان می توانند مقدار نیتروژن موجود در خاک را بدون کوددهی به بستر باغ افزایش دهند. افزایش نیتروژن قابل دسترس بدون ورود فسفر در بازگشت شرایط خاک به سطوح طبیعی مواد مغذی مفید خواهد بود.

آزمایش و حفظ مواد مغذی کافی خاک یک جنبه ضروری برای رشد یک باغ خانه زیبا است. نیتروژن ، فسفر و پتاسیم همه مواد مغذی هستند که برای رشد سالم گیاه ضروری هستند.

در حالی که نیتروژن به گیاهان کمک می کند تا برگ ها و شاخ و برگ های شاداب تولید کنند، فسفر به گلدهی و تشکیل دانه ها و ریشه های قوی کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.