ساعت سیتیزن سه موتوره که به صورت خودکار تقویم را بروز می کند

ساعت کوارتز مزایای زیادی دارد، اول از همه، می توان آن را به راحتی به تولید انبوه رساند، هزینه های تولید را کاهش داد، بسیار دقیق تر از ساعت مکانیکی است و می تواند بسیار متنوع تر باشد.

ساعت سیتیزن سه موتوره قدیمی عملکردهای زیادی مانند کرونومتر، تایمر، زنگ هشدار و تقویم دائمی دارد.

یک ساعت شاید دیجیتال باشد، و بنابراین خواندن آن راحت تر، با هزینه کم، نقطه ضعف این است که باید باتری را تعویض کنید، که در ساعت های مکانیکی ضروری نیست، زیرا آنها باتری ندارند.

کوارتز یک ماده معدنی با خواص خاص است که پس از کارکردن، با اعمال بار الکتریکی آن را در فرکانس معینی نوسان می کند که نوسانگر الکترونیکی را تنظیم می کند که عقربه را یک بار در ثانیه به جلو می برد.

کلاسیک ترین نمونه از ساعت های کوارتز، ساعت کاسیو وینتاژ است که در طول سال ها تبدیل به نماد شده است.

بسیاری از انواع ساعت‌های کوارتز ساخته شده‌اند، با شارژ خورشیدی یا با باتری شارژ شده به لطف روتور، که به طور قابل‌توجهی عمر باتری (در این موارد قابل شارژ) را افزایش می‌دهد.

سپس ساعت‌های مکانیکی هیبریدی وجود دارند که توسط کوارتز تنظیم می‌شوند، بدون باتری و بار الکتریکی آن‌ها به کمک یک دستگاه مکانیکی برای مواد معدنی تامین می‌شود، اما آنها گسترده نیستند، زیرا بسیار طاقچه هستند.

ساعت بیفی اصطلاح فنی برای تعریف ساعت فنری «ساعت مکانیکی» است، این ساعت ها بخش بزرگی از تاریخ این ساز را نشان می دهند و به همین دلیل از سنتی ترین ساعت ها به حساب می آیند.

ساعت مچی در دوره ای که این نوع مکانیزم غالب بود (در آغاز قرن گذشته) رایج شد.

ساعت‌های مکانیکی مانند ساعت‌هایی که با باتری کار می‌کنند یک‌بار در ثانیه تیک نمی‌زنند، بلکه چندین بار بسته به ضربان چرخ تعادل، قلب تپنده یک ساعت مکانیکی که به لطف فنر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.